Jak efektownie zawiązać apaszkę?

Grudzień 10, 2013 w Bez kategorii

Apaszka, metody wiązania apaszki, jak wiązać apaszki, wiązanie apaszki,

paula1958.pinger.pl

Szale, chusty i apaszki to nieodłączne dodatki każdej zadbanej kobiety. Niewiele z nas wie jednak, jak umiejętnie je wiązać. Zazwyczaj stając przed lustrem nieprzemyślanie motamy supełek i ruszamy w wir codziennego dnia. Jednak efektownie zawiązany kawałek tkaniny może nierzadko nadać wyrazistego charakteru nawet najbardziej przeciętnej kreacji.

W formie krawata

Skoro na co dzień kobiety coraz częściej przejmują rolę mężczyzny, dlaczego nie nadać „męskiego” wyrazu swojemu odzieniu? Nic nie stoi na przeszkodzie. Najlepszym sposobem będzie wiązanie apaszki w formie krawata. Nic prostszego! Dwa rogi kwadratowej chusty składamy do siebie, tak, by stykały się czubkami. Następnie uzyskany „latawiec” znów składamy na pół (i tak dwa razy). W efekcie otrzymamy długi „trapez”. Teraz wystarczy założyć apaszkę na szyję i przeciągnąć jeden koniec wokół drugiego. Voila! Mężczyźni nie będą mogli odwrócić od ciebie uwagi!

Modne kokardki

sposoby wiązania apaszki, metody wiązania apaszki, jak wiązać apaszkę, modne apaszki, ciekawe apaszki, ładne oapaszk, wiązanie apaszek obrazki, apaszki obrazki, obrazki apaszki,

kolorowyswiatmarzen.blogspot.com

Lubisz kokardy? Przypominają ci dzieciństwo? A może chcesz nadać swojej kreacji nieco dziewczęcego akcentu? Zaczynajmy! Kwadratową chustę złóż w cienki prostokąt (składając dwa brzegi „równoboku” do siebie, w taki sposób, by stykały się ze sobą dokładnie na środku apaszki). Następnie składaj je „do siebie” i powtórz czynność dwa razy. Na koniec przewiąż końce przez siebie i zwiąż w formę kokardy. Wzbudzisz zazdrość niejednej koleżanki!

Obwarzanek

Chustkę możesz zawiązać pod szyją w formie fularka.  Postępuj tak jakbyś przygotowywała ją do zrobienia „apaszki-krawata”. Po uzyskaniu długiego „trapezu” nałóż ozdobę na szyję i przeciągnij jeden koniec przez drugi. Następnie owijaj końce wokół pozostałego „okręgu”. Ostatnie centymetry końców możesz schować pod fularem albo zawiązać w supełek bądź kokardkę. Taki „obwarzanek” pod szyją  gwałtownie sprawia, że kreacja nabiera elegantszego wyrazu.

Harcersko

Jeśli w młodości byłaś zuchem albo harcerzem, to na pewno z radością wspominasz te chwile. Możesz je sobie przypomnieć także na co dzień luźno zwijając apaszkę i zarzucając ją wokół szyi. Jedyne co musisz zrobić to zawiązać supeł w połowie długości. Jeśli zależy ci na elegancji stroju, z całą pewnością możesz zastąpić supeł efektowną broszką i analogicznie w miejscu supełka połączyć przy jej pomocy końce chusty. Zaczerpnięty z mundurków motyw z łatwością zastąpi ci też biżuterię.

Warto wspomnieć o dodatkowym zastosowaniu modnych chustek. Bardzo łatwo można z nich zrobić fantazyjną opaskę na głowę albo narzutę na ramiona. To idealny sposób na zastąpienie nie tylko naszyjnika, ale też bransoletki. Wspaniale odgrywają też rolę pasków. Coraz więcej kobiet odważnie zdobi nimi swoje torebki, nadając im wesołej nuty. Kolorowe apaszki to absolutny must have każdej „pani”. Najmodniejsze w tym sezonie są te kolorowe i  wzorzyste.

Autor: Anna Polit

Źródła:

„Apaszki, szale, chusty. Efektowne wiązania na każdą okazję”, Ch. Keller-Krische, wyd. KDC

http://moda.wieszjak.pl/zelazne-zasady/231007,Jak-wiazac-apaszki.html

http://lula.pl/lula/1,111792,9741828,15_sposobow_wiazania_apaszki,,ga.html