Warkocz typu wodospad

Czerwiec 5, 2013 w Fryzury

warkocz typu wodospad

źródło: stylistki.pl

Wodospad to bardzo dziewczęca fryzura, która przywodzi na myśl kobiece postaci z różnych baśni. Charakteryzuje się warkoczem wokół głowy z kaskadującymi pasmami – to właśnie one tworzą wodospad. Można go wykonać nad czołem przed zrobieniem koka na studniówkę czy wesele, a można też zapleceniu włosów z tyłu głowy pozwolić im swobodnie opaść, jednocześnie zgarniając włosy znad twarzy. Czy masz włosy do ramion czy dłuższe, możesz bez problemu nauczyć się robić tę bajkową fryzurę i wyglądać jak księżniczka.

Potrzebne przedmioty

Do wykonania fryzury potrzebujesz szczotkę, grzebień oraz gumkę do włosów albo wsuwki, ewentualnie prostownicę.

Przygotowanie

warkocz typu wodospad

źródło: stylistki.pl

Fryzurę najlepiej wykonuje się na włosach umytych dzień wcześniej. Świeżo umyte włosy mogą być zbyt śliskie. W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć, przejdź od razu do następnych punktów albo wyprostuj je prostownicą. Możesz użyć też serum nabłyszczającego.

Rozczesz włosy grubą szczotką lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Upewnij się, że nie ma żadnych kołtunów, bo to może znacznie utrudnić robienie fryzury.

Rozpoczęcie warkocza

Zbierz niewielką partię włosów w miejscu, w którym chcesz zacząć warkocz. Następnie podziel tę partię na trzy pasma. Rozpocznij robić dobierany warkocz od czoła do tyłu głowy. Kończąc robić pierwszy ścieg, upuść środkowe pasmo, żeby swobodnie opadło.

Robiąc kolejny ścieg, wybierz małą partię włosów znajdujące się przy wypuszczonym paśmie i zastąp nim pasmo warkocza, które właśnie wypuściłaś. W razie potrzeby zabezpiecz warkocz wsuwkami.
Powtarzaj kroki tyle razy, ile potrzeba, do punktu, w którym chcesz skończyć warkocz. Na końcu zrób zwykły warkocz i zabezpiecz końcówkę gumką do włosów albo wsuwkami wetkniętymi na krzyż. Nie używaj gumki recepturki, bo może Ci się wkręcić we włosy i je zniszczyć. Możesz również zawiązać wstążkę.

Gratulacje, właśnie udało Ci się zrobić fryzurę wodospad. Jesteś gotowa, aby oczarować swoim wyglądem wszystkich zebranych na balu?