Mikrodermabrazja diamentowa – dla kogo ten zabieg?

Październik 2, 2013 w Pielęgnacja ciała

Mikrodermabrazja diamentowa, Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej, Efekty mikrodermabrazji diamentowej, martwy naskórekPodobnie jak przy zwykłej mikrodermabrazji, zabieg ten polega na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka przy użyciu specjalnych głowic. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej głowice są pokryte kryształkami diamentów. Głowica ściera martwy zrogowaciały naskórek, a specjalna pompa zasysa go. Cena takiego zabiegu w zależności do salonu kosmetycznego waha się w granicach od 100 do 250 zł. Zabieg mikrodermabrazji może być przeprowadzony przez wykwalifikowaną kosmetyczkę lub lekarza dermatologa.

Na czym polega zabieg?

Podczas sesji mikrodermabrazji górna warstwa naskórka zostaje złuszczona. W ten sposób odsłania się nowa głębsza warstwa. Dodatkowo pobudza się komórki skóry do pracy i do intensywnego tworzenia nowego naskórka. Nowe komórki skórne zastępują te uszkodzone i usunięte podczas zabiegu.

Dla kogo jest to odpowiedni zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa jest przede wszystkim skierowana do osób, które dawnej cierpiały na różne odmiany trądziku i które w wyniku tego mają na skórze nieestetyczne blizny i przebarwienia. Również osoby posiadające pierwsze zmarszczki, bądź rozszerzone pory skorzystają podczas mikrodermabrazji. Osobom z suchą, wiotką skórą również poleca się ten zabieg.

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej

Przeciwwskazaniami do mikrodermabrazji są zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka), zakażenia skórne, grzybica skóry, trądzik różowaty, nowotwory skóry i znamiona, terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem (do trzech miesięcy), zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do dwóch miesięcy), skóra bardzo płytko ukrwiona, cukrzyca, łuszczyca, rany na twarzy.

Przed zabiegiem

Nie ma potrzeby specjalnie przygotowywać się do mikrodermabrazji, jednak należy pamiętać tym, że na ok. 5 dni przed zabiegiem nie powinno się stosować żadnych peelingów, chemicznych kremów do depilacji i szorować twarzy szczoteczkami lub szorstkimi gąbkami.

Mikrodermabrazja diamentowa, Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej, Efekty mikrodermabrazji diamentowej, martwy naskórekPo zabiegu

Jedynie skóra wrażliwa może być lekko zaczerwieniona, ale ustępuje to jeszcze tego samego dnia po kilku godzinach. Należy unikać opalania do trzech dni po zabiegu i kąpieli w basenie ze względu na chlorowaną wodę, która może podrażnić twarz. Skórę należy nawilżać i stosować wysokie filtry przeciwsłoneczne (SPF 30 lub 50). Zaleca się też zrezygnowanie z używania pudrów i podkładów przez dwadzieścia cztery godziny po zabiegu.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej

Poprawa krążenia, co wpływa na intensyfikację produkcji komórek skórnych i kolagenu. Usunięcie blizn i przebarwień. Skóra jest wygładzona i bardziej napięta – dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka. Skóra lepiej wchłania substancje aktywne pochodząc z kremów i maseczek, wręcz spija wszystkie specyfiki, które po zabiegu zaaplikujemy na nią. Skóra jest wygładzona i zdecydowanie delikatniejsza. Poprzez wzmożoną produkcję kolagenu drobne zmarszczki zostają spłycone. Twarz jest zdecydowanie lepiej odżywiona, zaskórniki zostają usunięte, drobne niedoskonałości zostają wchłonięte.

Zalety mikrodermabrazji diamentowej

Efekty mikrodermabrazji są widoczne natychmiastowo. Intensywność ścierania jest dobierana indywidualnie, co oznacza że można ten zabieg przeprowadzić przy każdym typie cery. Mikrodermabrazja diamentowa jest bezbolesna oraz umożliwia normalne funkcjonowanie zaraz po zabiegu. Jest to zabieg, który już po pierwszym wykonaniu poprawia stan naszej cery.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od dwóch do dziesięciu zabiegów w odstępach od jednego tygodnia do jednego miesiąca. Częstotliwość wykonywania mikrodermabrazji zależy od indywidualnych potrzeb. Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty, jednak po każdej kolejnej sesji rezultaty są większe, bardziej widoczne i dłużej się utrzymują.